KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Carborundumetsning 15042024
nr 1504 2024
Hardy Strid
(f. 1921), Sverige
Carborundumetsning, Komposition, Signerad, numrerad PT 4. Bildmått: 50x32 cm, yttermått inklusive ram: 72x51 cm
Hardy Strid, svensk bildkonstnä och grafiker född i Harplinge, Halland 1921.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 21 november 2022
kl 19:48:32
1/11 07:42:30
7/11 22:36:21
21 nov
Hardy Strid
Läs mer om Hardy Strid